Kişisel Bakım ve Güzellik

28 Oca

 Gelişen teknoloji, ilerleyen zaman ve modernleşme ile beraber, kişisel bakım ihtiyaçları da farklı boyutlarda artmakta.  Gerek sağlıklı olmak,  gerek güzel görünmek için teknolojinin birçok faydalarından yararlanılır. 

Tıp bilimi sadece hastalıklara çare bulmakta ilerlemedi.  İnsanların en temel ihtiyacı olan, kişisel bakım ve güzellik için de birçok gelişme yaşandı.  Gerçekleşen bu yeniliklerden,işin uzmanı olan doktorlar sayesinde, insanlara sunulmaktadır.

Kişisel Bakım Nedir?

Kişisel bakım, insanların sağlıklı ve güzel görünmek için gerekli olan ihtiyaçları yerine getirmesidir.  Bunların en başında cilt bakımı, fazla kilolardan kurtulma, istenmeyen tüylerden kurtulmak gelir. Ancak bunlar her zaman ev ortamında, kendi imkanlarımızla yapılacak işlemler değildir. Çevresel faktörler ve ilerleyen yaş ile beraber kişisel bakım için farklı ihtiyaçlar doğar ve uzman bir kişinin yardımı gerekir.

Klinik ortamda, doktor tarafından yapılan başlıca  kişisel bakım ve güzellik yöntemleri şunlardır:

Mezoterapi

Mezoterapi; vücudun ihtiyaç duyduğu, vitamin, mineral, enzim ve amino asit gibi maddelerin, derinin orta tabakasına enjekte edilme işlemidir. Bu maddeler bazen tek başına bazen ise karışım olarak kullanılır.  Bu işlem, kişiye özel bir bakımdır. 

Mezoterapi; deri çatlakları, yaşlanma belirtileri, ciltte meydana gelen sarkma, selülit, zayıflama, göz altı torbaları gibi kişisel bakım ve güzellik için gerek duyulan birçok ihtiyacı giderir. Bu yöntem ayrıca fibromiyalji, kronik ağrılar gibi bazı sağlık sorunlarının da tedavisini destekler.

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, kişinin kendi kanının ozonlanması ile yapılan bir yöntemdir. Tedavide özel cihazla kullanılır. 

Ozon tedavisi; cilt bakımı, cilt kırışıklıkları ve lekeleri giderme, sarkmaları önleme, saç sağlığı gibi birçok kişisel bakım ve güzellik ihtiyacı için kullanılır.

Ozon, doğada kendiliğinden bulunan ve mikrop öldürücü özelliği olan bir gazdır.  Kozmetik alanda kullanıldığı gibi, birçok sağlık sorununa da çözüm sunar. Ozon tedavisinin başlıca faydaları şunlardır:

 • Otoimmün hastalıklar, alerjik durumlarda etkilidir.
 • Metabolizmayı çalıştırır, zayıflamaya yardımcı olur.
 • Geçmeyen, kronik şeker yaralarını tedavi eder.
 • Yara ve yanık tedavisinde kullanılır.
 • Depresyon tedavisini destekler.
 • Vücuttan toksinleri uzaklaştırır.
 • Kanser tedavilerini destekler.
 • Alzheimer, parkinson gibi hastalıkların tedavisini destekler. 
 • Migren ağrılarına iyi gelir.

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel cilt bakımı, kişisel bakım ve güzellik için en temel ihtiyaçlardan biridir. Bu işlem klinik ortamda, doktor tarafından gerçekleştirilir. Profesyonel cilt bakımı, profesyonel ürünler ve cihazlar kullanılarak, kişinin ihtiyaçlarına göre yapılır. 

Glutatyon Tedavisi

Hücrelerin enerji kaynağı olan glutatyon, vücut için çok önemli bir moleküldür. Glutatyon, insan sağlığına zarar veren ve sürekli oluşan serbest radikallerle savaşır, toksit maddeleri etkisizleştirir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini korur, güçlendirir, hastalıkları önler. Cildin genç, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Ancak ilerleyen yaş, sağlıksız beslenme, ağır stres gibi etkenler nedeniyle zamanla azalır.  Bu nedenle glutatyon tedavisine ihtiyaç vardır.

Glutatyon tedavisi damar yoluyla yapılır. Kişisel bakım ve güzellik için glutatyonun başlıca faydaları şunlardır:

 • Anti Aging (yaşlanmayı önleyen) özelliği vardır.
 • Vücut enerjisini ve ısısını dengeler.
 • Cildi pürüzsüz yapar, parlaklık verir.
 • Karaciğer yağlanması tedavisini destekler. 
 • Hafızayı kuvvetlendirir, zihinsel odaklanmayı sağlar.
 • Alzheimer hastalığı tedavisini destekler.
 • Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıkların verdiği zararları önlemeye yardımcı olur.
 • Kas ve eklem ağrılarını giderir.

Epilasyon

Kişisel bakım ve güzellik için pürüzsüz bir cilt çok önemlidir. İstenmeyen tüyler, pürüzsüz bir cildin en büyük engelidir.  Kadın ve erkekler istenmeyen tüyler için tarih boyunca çözüm aramıştır. İlerleyen teknoloji bu soruna kalıcı olarak çözüm sunmaktadır. 

İstenmeyen tüyler için lazer ve iğneli epilasyon yöntemleri sayesinde kalıcı çözüm sağlanır.

Botoks, Dolgu, PRP

Kişisel bakım ve güzellik denildiğinde ilk akla gelen kişinin dış görünüşüdür. Özellikle yüz bölgesi büyük önem taşır.  Yaşlanma nedeniyle meydana gelen deformasyonlar gidermek için, botoks, dolgu ve PRP işlemleri oldukça sık tercih edilir. Üstelik ilerleyen teknoloji ve işin ehli doktor sayesinde genç, sağlıklı ve oldukça doğal bir görünüm elde edilir.

Tedaviler ve hizmetlerimiz hakkında tüm merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Dr. İnayet Özhan Öztürk
Paylaş
Yorum yazın

A. Eğlence M. Giresun Cd

Etlik, Keçiören, Ankara

Hizmet Saatleri

Pzt - Cmt : 9:00 - 18:00

Cep Telefonu

(0532) 464 05 43

WhatsApp

Soru Sor