Profesyonel Cilt Bakımı

22 Oca

Sağlıklı cilt, sağlıklı görüntü için çok önemlidir. Cilt, dış ve iç etkenlerden en çok etkilenen yapıdır. Bu nedenle cildin ihtiyacına göre yapılan bakımlar cilt sağlığı için çok önemlidir.

Profesyonel cilt bakımı, sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen herkesin yaptırması gereken bir işlemdir.

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir? 

Profesyonel cilt bakımı; uzman kişi tarafından, cildin ihtiyacına göre, profesyonel ürünler kullanılarak yapılan cilt bakımıdır.

Profesyonel cilt bakımı sayesinde cilt ölü hücrelerden arınır, cilt derinlemesine temizlenir. Böylelikle yeni hücre üretimi sağlanır. 

Profesyonel Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Cilt düzenli olarak kendini yenilemeye programlanmış bir yapıdır. Ancak kendini yenileme sırasında ölü hücreler cilt yüzeyine itilir ve ciltte mat, kalın bir tabakaya neden olur. Bu tabaka bazen siyah nokta(komedon), sivilce, lezyonlu sivilce (akne) gibi istenmeyen oluşumlara neden olur. Profesyonel cilt bakımı sayesinde, cilt üzerinde oluşan ölü tabaka temizlenir, ölü hücre ve aşırı yağ salgısından oluşan atıklar giderilir,  cilt yenilenerek canlılık kazanır. Ayrıca sivilce, akne, siyah nokta gibi oluşumlar önlenir.

Bu işlemde cildin yapısına uygun, profesyonel ürünler kullanılır. Bu ürünler cildin nem ve yağ oranını dengeler.

Profesyonel Cilt Bakımında Neler Yapılır?

Profesyonel cilt bakımı, uzman kişi tarafından, hijyenik ortamda, kişinin cilt yapısına göre, kişiye özel yapılır.  İlk etapta kişinin cilt analizi yapılır.  Yapılan testler sonucunda cildin ihtiyacı olan bakım belirlenir.  Bu sayede kişinin cildinin ihtiyacı olmayan bakım yapılmaz. 

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Profesyonel cilt bakımında ilk işlem kişinin cilt türünün belirlenmesi için yapılan analizlerdir. Bu sayede kişinin cilt türü belirlenir, cilt türüne uygun bakım tekniklerine karar verilir.

Ardından cilt temizlenir, arındırılarak bakım için ön işlem gerçekleştirilir. Kişinin cildinde olan makyaj kalıntıları, uygulanan kremleri çıkarmak için temizleme sütüyle tekrar temizleme işlemi yapılır. Bu sayede cilt bakım yapılmaya hazırlanmış olur.

Kişinin cildinin durumuna göre buhar uygulamaları yapılabilir.  Cilde yapılan buhar uygulaması sayesinde, ciltte oluşan siyah leke, cilt lekeleri gibi oluşumlar yumuşatılır. Bu uygulamanın ardından cit silinir ve temizlenir. 

Temizlenen cilt, ölü derilerden arındırılır ve sıkılaştırılır.

Kişinin ihtiyacına göre, cildin nem kazanması için nemlendirici maskeler kullanılır.

Azot serumu gibi uygulamalar yapılarak cilt bakımı sonlandırılır. Profesyonel cilt bakımında, profesyonel ürünler ve aletler  kullanılır.

Kimlere Profesyonel Cilt Bakımı Yapılır?

Cilt, güneşin zararlı ışınları, hava kirliliği, stres, sigara dumanı, serbest radikaller, yanlış beslenme, makyaj, zararlı alışkanlıklar gibi birçok etkenden olumsuz etkilenir.  Korunması ise oldukça güçtür. Bu nedenle profesyonel cilt bakımının, cilt sağlığı için önemi büyüktür.

 20 yaşından sonra,cilt sağlığını düşünen, temiz, canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen kadın ve erkekler profesyonel cilt bakımı yaptırabilir.

Profesyonel Cilt Bakımı Ne Sıklıkta Yapılmalı?

Sağlıklı, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen herkesin yaptırabileceği profesyonel cilt bakımının bir seansı, ortalama olarak 40 dakika ila bir saat arası sürer. 

Cildin sivilce, akne, siyah nokta gibi oluşumlardan korumak, cildin nem dengesini korumak, cildi ölü derilerden ve fazla yağdan arındırmak için belirli aralıklarla bakım yapılmalıdır.

Profesyonel cilt bakımını, yılda en az üç defa yapılması önerilir.  Cildin ideal bakım aralığı ayda bir olarak tavsiye edilir.

Tedaviler ve hizmetlerimiz hakkında tüm merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

Dr. İnayet Özhan Öztürk
Paylaş
Yorum yazın

A. Eğlence M. Giresun Cd

Etlik, Keçiören, Ankara

Hizmet Saatleri

Pzt - Cmt : 9:00 - 18:00

Cep Telefonu

(0532) 464 05 43

WhatsApp

Soru Sor